OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

09 MAJ 2021 ROKU - VI NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dziś przeżywamy 6 Niedzielę Wielkanocną.

 2. Przeżywając miesiąc Maj szczególnie pamiętajmy o modlitwie Litanią Loretańską. Zachęcam, abyśmy choć raz w tygodniu wspólnie z rodziną odmówili Litanię do Matki Bożej w intencji swojej rodziny prosząc o opiekę Maryi i potrzebne łaski. Po mszy św. w jęz. polskim w Piątek i w Sobotę odbywa się   nabożeństwo majowe i modlitwa Litanią Loretańską.   

 3. Papież Franciszek ogłosił miesiąc Maj czasem modlitwy różańcowej o ustanie pandemii. Codziennie o godz. 18.00 z innego Sanktuarium Maryjnego jest transmisja tej modlitwy.  

 4. W Środę od godz. 16.30 do godz. 17.45 jest sprawowoany sakrament spowiedzi świętej. Do spowiedzi można także przystąpić w indywidualnie ustalonym czasie.

 5. W najbższy Czwartek przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msza św. w jęz. polskim transmitowana on-line będzie o godz. 08.00. Ponadto msze św. on- line są w Piątek i Sobotę o godz. 19.00 i w Niedzielę o godz. 08.00 rano.

 6. Solenizantom tygodnia składam najlepsze życzenia.

 7. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SĄ NA STRONIE:

 

https://www.stolavmenighet.info/

zakładka: nasjonale grupper/polsk

 

MSZE ŚW. ON – LINE Z DUSZPASTERSTWA POLSKIEGO W: ST. OLAV, DOMKIRKEMENIGHET, OSLO, NORWEGIA SĄ DOSTĘPNE NA:

 

YouTube

https://m.youtube.com/channel/UCyDscfX97z7PT9zKqsYfUEQ 

lub: facebook

https://m.facebook.com/St.Olav.Oslo/live_videos/?ref=page_internal&mt_nav=0 

Szczęść Boże.

02 MAJ 2021 ROKU - V NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dziś przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocną.

 2. W dalszym ciągu czekamy na nowe wytyczne pozwalające nam na organizację mszy świętych i celebracji liturgicznych z udziałem wiernych.  Ufajmy proszę, że niebawem wrócimy znów po tak długim zamknięciu do naszej osobistej obecności tutaj w świątyni i wspólnych celebracji liturgicznych.

 3.  Przeżywając miesiąc Maj szczególnie pamiętajmy o modlitwie Litanią Loretańską. Zachęcam, abyśmy choć raz w tygodniu wspólnie z rodziną odmówili Litanię do Matki Bożej w intencji swojej rodziny prosząc o opiekę Maryi i potrzebne łaski. Rodzina, która się modli jest silna i będzie silna pomocą Bożą i opieką Maryi. 

 4. W Poniedziałek obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msza św. sprawowana on-line w jęz. polskim będzie o godz. 19.00. Po mszy św. będziemy modlić się Litanią Loretańską za naszą duszpasterską wspólnotę, nasze rodziny oraz wszystkich chorych i tych, którzy pomagają chorym.

 5. W Środę od godz. 16.30 do godz. 17.45 jest sprawowoany sakrament spowiedzi świętej. W tym tygodniu spowiedź będzie także w Pierwszy Piątek miesiąca - 07 Maja od godz. 16.30 do godz. 17.45. Do spowiedzi można także przystąpić w indywidualnie ustalonym czasie. 

 6. W miesiącu Maju w piątek i sobotę po mszy św. w jęz. polskim będziemy modlić się Litanią Loretańską. Zapraszam do duchowej łączności i wspólnej modlitwy.

 7. Solenizantom tygodnia składam najlepsze życzenia.

25 KWIECIEŃ 2021 ROKU - IV NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dziś przeżywamy 4 Niedzielę Wielkanocną.

 2. W tym tygodniu zostaną podane nowe wytyczne dotyczące organizacji liturgii i mszy świętych z udziałem wiernych. Ufajmy proszę, że znów niebawem wrócimy do wspólnoty w czasie sprawowanej eucharystii, gdyż mamy prawo do wolności religijnej i rządzący nie mogą zabraniać nam w nieskończoność tego tak ważnego dla nas spotkania z Bogiem i wspólnych celebracji liturgicznych.

 3.  W Środę od godz. 16.30 do godz. 17.45 jest sprawowoany sakrament spowiedzi świętej. Do spowiedzi świętej można także przystąpić w indywidualnie ustalonym czasie.

 4. Zbliża sie  miesiąc Maj – szczególnie poświęcony Maryi i modlitwie Litanią Loretańską. W piątek i sobotę po mszy św. w jęz. polskim będziemy odmawiać Litanię Loretańską i polecać Bogu przez pośrednictwo Maryi intencje naszych serc i naszej polonijnej duszpasterskiej wspólnoty.

 5. Do kościoła na indywidualną modlitwę możemy przyjść od poniedziałku do soboty od godz. 08.00 do 10.00 i od 12.00 do 17.50. 

 6. Solenizantom tygodnia składam najlepsze życzenia.

Ks. Krzysztof Przanowski

 Duszpasterz Polaków w: St. Olav’s, Oslo

Tel: +4741277026 / email: krzysztof.przanowski@katolsk.no

ST. OLAV KATOLSKE

DOMKIRKEMENIGHET