OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

WYTYCZNE WŁADZ PAŃSTWOWYCH W SPRAWIE ZAKAZU MSZY Z UDZIAŁEM WIERNYCH

 

 Z przykorścią informuję, że decyzją WŁADZ PAŃSTWOWYCH OD SOBOTY 23 STYCZNIA 2021 ROKU OD GODZ. 12.00 ZOSTAŁY ZAKAZANE SPRAWOWANE MSZE ŚWIĘTE W UDZIAŁEM WIERNYCH.

Wobec powyższych wytycznych proszę uczestniczyć w mszach św. dostępnych poprzez środki masowego przekazu lub transmisję on-line.

Proszę trwajmy dalej na modlitwie w naszych domach i wspólnotach rodzinnych i bądźmy silni w wierze oraz w nadziei naszych serc.

Zapewniam o mojej modlitwie i duchowej łączności z całą naszą duszpasterską wspólnotą polonijną.

Niech Bóg wszystkim błogosławi i daje siłę przeżyć ten trudny i wymagający dla nas czas.

21 LUTY 2021 ROKU - 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziś 1 niedziela Wielkiego Postu, który rozpoczęliśmy w minioną środę.

  2. Niech czas nawrócenia, pokuty i żalu za grzechy prowadzi nas znów do odnowy ducha i piękniejszej naszej relacji z Bogiem i bliźnimi. Szczególnie w czasie Wielkiego Postu zadbajmy proszę o naszą osobistą modlitwę oraz pewne wielkopostne postanowienia, które będą zawierać konkretną formę umartwienia i pracy nad naszymi wadami czy grzechami.                Trwajmy proszę dalej na modlitwie w naszych wspólnotach domowych i rodzinnych.  Wprowadzony w styczniu zakaz mszy św. z udziałem wiernych został przedłużony do końca miesiąca. Msze św. transmitowane on-line z naszego duszpasterstwa w jęz. polskim są w piątek i sobotę o godz. 19.00 i w niedzielę o godz. 08.00 rano.

  3. W piątki wielkiego postu po mszy św. będzie prowadzone on-line nabożeństwo drogi krzyżowej.

  4. W Par. Św. Jana w Oslo, gdzie posługę dla poloonii pełni ks. Piotr Gąsior w najblizszym czasie rozpocznie się katecheza przygotowująca do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy na nauki przedmałżeńskie bezpośrednio u ks. Piotra – tel +47 925 44 572

  5. Solenizantom tygodnia składam najlepsze życzenia.

  6.  Zapewniam o mojej codziennej modlitwie za naszą wspólnotę duszpasterską i za nasze rodziny. Niech Bóg będzie naszą silą w tym wymagającym czasie dla nas wszystkich i tak wielu ograniczeniach, którym obecnie podlegamy.

 

Ks. Krzysztof Przanowski

 Duszpasterz Polaków w: St. Olav’s, Oslo

Tel: +4741277026 / email: krzysztof.przanowski@katolsk.no

ST. OLAV KATOLSKE

DOMKIRKEMENIGHET